Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (IIFF) 156 Ülkeden 167.500 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği ve MOS Fuarcılık, Tüyap Tüm Fuarcılık işbirliği ile organize edilen mobilya sektörünün Avrupa’daki en büyük buluşma noktası İstanbul Mobilya Fuarı (IIFF) 6 günde 156 ülkeden 167.500 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fuara 25 binin üzerinde yabancı satın almacı katılırken, fuarda milyarlarca dolarlık iş birliğine imza atıldı.

Dünya mobilya sektörünün en önemli buluşmaları arasında yer alan ve sektör liderlerini bir araya getiren İstanbul Mobilya Fuarı (IIFF) 141.736’sı yerli, 156 ülkeden 25 bin 764’ü yabancı olmak üzere toplam 167 bin 500 kişinin ziyaretiyle tamamlandı. Yoğun talep nedeniyle 28 salonun yanı sıra çadırlarla da desteklenen ve 200.00 metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuarda 1.000’den fazla katılımcı ve 3 binin üzerinde marka 6 gün boyunca milyarlarca dolarlık iş birliğine imza attı. Bu yıl ilk defa Türk firmalarının yanı sıra 5 farklı ülkeden gelen yabancı katılımcılara da ev sahipliği yapan fuar geçtiğimiz yılın rakamlarını geride bırakmayı başardı.

“Sektörümüz de fuarımız da emin adımlarla büyüyor”

Başarıyla tamamlanan İstanbul Mobilya Fuarı (IIFF) üzerine değerlendirmelerde bulunan Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, “İstanbul Mobilya Fuarı’nda sektörümüzün de fuarımızın da emin adımlarla büyüdüğü tekrar görülmüş oldu.Geçtiğimiz yıl yakalanan 13 bini yabancı olmak üzere toplam 121 bin ziyaretçi rakamını rahatlıkla aştık. Fuara katılan 1.000’den fazla katılımcı dünyanın 156 ülkesinden gelen satın alma profesyonelleriyle görüşmeler gerçekleştirerek yeni iş anlaşmalarına imza attı. Bu anlaşmaların sektörümüze etkisini yıl içerisinde göreceğiz. Fuarda temeli atılan iş birlikleri 2023 hedeflerimizin önemli bir payını oluşturuyor. Türkiye mobilya sektörü olarak her geçen gün gerek ürün gerekse tasarım kalitemizi geliştiriyoruz.  En çok ihracat yapan ilk 8 ülke arasındayız, ürün çeşitliliği bakımından ise dünyadaki 4 ülkeden birisiyiz. Sektör olarak dünya çapında katıldığımız tüm organizasyonlarda da ülkemizi gururla temsil ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla dünyanın ilk 5 ihracatçısı arasına girme hedefimize yavaş yavaş yaklaşıy  oruz. Fuara gelen 167 bin 500 ziyaretçi bizlerin gelecek umutlarını tazeledi. İstanbul Mobilya Fuarı ile Cumhuriyetimizin 100. Yılında 6 milyar dolar ihracat hedefimizin ilk tohumlarını attık. Yılın geri kalanında yoğun bir şekilde çalışarak hedefimize ulaşacağız” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email