CIFF- Guangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti 

MOSFED olarak İstanbul İhracatçılar Birliği koordinasyonunda dünyanın dört bir yanından mobilya üretici, ihracatçı ve satın almacıyı bir araya getiren CIFF 2015 Çin Uluslararası Mobilya Fuarı’na milli katılım gerçekleştirdik. 35.’si düzenlenen ve dünyanın birinci mobilya fuarı olan CIFF 2015, 680 bin m2’lik alan üzerine kurulmakta olup, klasik ve modern ev mobilyası başta olmak üzere ofis, mutfak, bahçe mobilyaları ile hammadde, mobilya aksesuarı ve ev tekstili ürünlerinin de sergilendiği bir platformdur. 

 

Fuarın ilk günü, milli katılım pavilyonu T.C. Guangzhou Başkonsolosu Sn. Batu Kesmen, T.C. Guangzhou Ticaret Ateşeleri Sn. Hasan Köse ve Sn. Hüsnü Tamer Erkan tarafından ziyaret edildi. CIFF 2015 Fuarı’nda Türk mobilyası 1.1. no’lu hall’de, 2,500 m2’lik bir alanda, 27 lider firma tarafından temsil edilmiştir.

MOSFED’i temsilen fuara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet GÜLEÇ ve Genel Sekreter Eyüp Vural AYDIN katılırken, Ahmet GÜLEÇ aynı zamanda Türkiye mobilya sektörünün değerlendirmesine ayrılan bir de konuşma gerçekleştirmiştir.

Furniture China , Şangay, Çin Halk Cumhuriyeti

 MOSFED, dünyanın en büyük mobilya fuarı olan Guangzhou’dan sonra Türkiye mobilya sektörünü temsilen ikinci Çin seferini bu kez Şangay’a gerçekleştirmiştir. 750.000 m2 alan üzerine kurulu, dünyanın en büyük mobilya fuarlarından biri olan Şangay Furniture China’ya 1000 m2’lik alan üzerinde mobilyalarını sergileyen 10 Türk firması ile milli katılım sağlanmıştır. 

MOSFED fuar boyunca, mobilyacılarımızı yalnız bırakmazken, hem CNRİMOB2016’nın hem de MOSFED’in ev sahipliğini yapacağı 3. Dünya Mobilya Kongresi’nin tanıtımını gerçekleştirmiştir.

Cezayir Ticaret Heyeti Katılım 

MOSFED, Marmara Mobilya Birliği Kümelenmesi (MARMOB) UR-GE projesi kapsamında 18 küme üyesi firmanın 21-25 Şubat 2015 tarihleri arasında Cezayir’in başkenti Alge’ye düzenlediği ticaret heyette mobilyacılarımızla birlikte yer almıştır.

Saloni Milano Fuarı 

Federasyonumuz, Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olan Saloni Milano Fuarı’na yönelik Turquality projesi kapsamında düzenlenen ziyarette mobilyacılarımızı yalnız bırakmazken, CNRİMOB2016’nın tanıtımını gerçekleştirmiştir.

INDEX Dubai UR-GE Katılım 

MOSFED, 18-213 Mayıs 2015 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen INDEX fuarına yönelik INTERPROMOB UR-GE projesine katılan 8 küme üyesi firma ile birlikte mobilya sektörünü temsil etmiş ve CNRİMOB2016’nın tanıtımını yapmıştır.

Hindistan UR-GE Fuarı Katılımı 

 MOSFED, 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Hindistan’ın Mumbai kentinde 27.’si düzenlenen INDEX Fuarı’na 15 UR-GE proje küme üyesi ile birlikte katılırken, CNRİMOB2016’nın da tanıtımını gerçekleştirme imkânı bulmuştur. 

 

33. MODEF Expo – İnegöl 

4-8 Kasım 2014 tarihleri arasında İnegöl’de 32.’si düzenlenen MODEF EXPO, 59 farklı ülkeden 2.354 yabancı misafir, ülke çapında ise 77 ilden 10.704 profesyonel ve 1.976 biletli olmak üzere 15.034 ziyaretçiyi ağırlamıştır. Fuar kapsamında düzenlenen “Atölye İnegöl” isimli tasarım atölyesine ise dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Karim Rashid katılmış ve “tasarım” konusundaki görüşlerini Türk mobilyacılarıyla ve tasarımcılarla paylaşmıştır. 

MOSFED, İnegöl mobilya üreticilerinin iradesini temsil eden en büyük kuruluş olarak orada olmuştur.

error: Content is protected !!