MOSFED’den  “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasına tam destek

MOSFED’den “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasına tam destek

Mobilyacılardan yüzde 8 indirim kararı

Mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonu’ndan (MOSFED) “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasına katılım kararı.  Sektörün Türkiye için elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmediğini kaydeden MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, MOSFED’e bağlı 15 federasyon üyesi dernekle birlikte alınan mobilyadaki yüzde 8’lik indirim kararının ülke ekonomisinin ve mobilya sektörünün yanı sıra birçok sektöre canlılık katacağını söyledi.

 

Türkiye ekonomisine olan katkılarını her geçen gün artıran mobilya sektöründen ekonomiyi canlandıracak bir destek hamlesi daha geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile bir araya gelen, sektör temsilcileri “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasına
sektörün yüzde 8’lik indirim ile destek olacağını açıkladı. Alınan indirim kararının son kullanıcı ve ülke ekonomisi için önemli olduğunu kaydeden Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, indirim ile birlikte tüketiciler mobilya ihtiyaçlarını daha uygun fiyatlarla karşılarken, sektörün canlanacağını, birçok ilgili sektörün ise nabzının hızlanacağını dile getirdi.

“Tedarikçimiz olan diğer sektörlerden de aynı hassasiyeti bekliyoruz”

Hareketlenen ekonomi çarklarının sadece mobilya sektörüyle sınırlı kalmayacağının da altını çizen Güleç, “Mobilya sektörü olarak camdan tekstile, kimyadan metale kadar birçok sektörle bağlantılıyız. Birçok sektörden ürün alarak, onların müşterisi konumundayız. Mobilyada yaşanacak hareketlilik tüm bu sektörlere de yansıyacak ve dolaylı olarak sektörler arası tedarik zinciri, üretim ve alışveriş hızlanacak. Ülke ekonomisini ve üretimini hızlandıracak, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak bu kararımızın etkisinin artması için aynı şekilde tedarikçimiz olan diğer sektörlerden de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Bu çağırımızın karşılıksız kalmayacağını çok iyi biliyoruz. Mobilyacılar olarak ülkemiz için elimizi taşın altına çekinmeden koyuyoruz. Birlikten Berekete Kazanan Türkiye kampanyası, sektörü ne olursa olsun yerli sanayicimizin, üreticimizin kazanacağı bir kampanya olacak. Kampanya ile gücümüz, kazancımız, kârımız ve emeğimiz ülkemizde kalacak. Gelecek için üreticilere umut, güç ve bereket olacak.”

 

MOSFED öncülüğünde “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasına; Antakya Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği (ANMODER), Ankara Siteler Mobilya Üreticileri Derneği (ANSİMOD),  Ege Mobilya Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEMOB), Eskişehir Mobilya Sanayi Kümelenmesi Derneği (ESMOS), İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS), Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS), Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER), Mobilya Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (MOBDER), Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD), Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD), Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), Adana Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği (MOSİAD), Ahşap Mutfak ve Banyo Mobilyası Sanayici ve İthalatçıları Derneği (MUDER), Okul Mobilyaları ve Gereçleri Sanayicileri Derneği (OMSAD), Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneği (OMSİAD) katıldı.

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!