ENGLISH TÜRKÇE  
   
Fuar kapsamında Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı gerçekleştirildi.
Fuar kapsamında Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı gerçekleştirildi.

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı CNR İMOB 114 ülkeden gelecek yabancı ziyaretçi ve yüzlerce VIP sektör temsilcisini ağırladı.

CNR İMOB Türk mobilya sektörünü yine dünya ile buluşturuyor..

 Mobilya alanında Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası fuarı olan CNR İMOB-13. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarında, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı alım heyeti organizasyonlarından birine imza atılacak. Fuar, sektörün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin de olduğu 114 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetlerini ağırladı.

Türk mobilya sektörünün potansiyelini dünyaya tanıtmak amacıyla 150 bin ziyaretçi hedefiyle düzenlenecek fuar, uluslararası zincir mağazalara ve yurt dışından gelecek kamu ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey yöneticilerine ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası mobilya fuarı olan CNR İMOB-13.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 24-29 Ocak tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlendi. Çocuk odasından ofis mobilyasına kadar bu yıla damgasını vuracak binlerce yeni ürünün sergileneceği CNR İMOB, Türk mobilya sektörünün potansiyelini dünyaya tanıtmak amacıyla düzenleniyor. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve sektörün çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) desteğinde gerçekleştirilen fuar, Ekonomi Bakanlığı tarafından yurt içinde desteklenen fuarlar arasında yer alıyor.

CNR İMOB’da rekor ticaret hacmi hedefleniyor

Fuarda Türkiye’nin en kapsamlı alım heyeti organizasyonlarından biri yapıldı. “Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı” kapsamında CNR İMOB, mobilya sektörünün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre’nin yanı sıra, sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında olduğu, 114 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetlerini ağırladı.

Fuarda kurulan özel alanda Körfez, Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinden gelen 250’nin üzerinde firma, Türk mobilya üreticileri ile bir araya getirildi. Dünya mobilya üreticilerinin buluşması ile Türk mobilya sektöründe rekor ticaret hacmine ulaşılması hedefleniyor.

 Kontrat mobilya üreticilerine ihracat fırsatı

Fuar, konut kullanımı dışında ticari amaçlar için kullanılan kontrat mobilya alanında üretim yapan firmalar için de yeni ihracat fırsatları sunmakta. Suudi Arabistan, Katar, Kazakistan’dan gelecek üst düzey yöneticiler otel, hastane, konut projelerinin tanıtımları için özel sunumlar yapıldı. Projelerde ihtiyaç duyulan mobilyalar, fuara katılan kontrat mobilya üreticilerinden tedarik edilmesi hedefleniyor.

 500’ün üzerinde firma, 150 bin ziyaretçi hedefi

Mobilya sektörünün yıllık ihracat hedefine, doğrudan ve dolaylı olarak yüzde 25 katkı sağlayan CNR İMOB, sektörün 2023 yılında hedeflediği 10 milyar dolar ihracata da destek sağlayacak. Her yıl ticari hacmini ve hedeflerini büyüten CNR İMOB, bu yıl 11 salonda 500’ün üzerinde firmanın katılımı ile 150 binin üzerinde ziyaretçi hedefiyle düzenlendi.

Perakende devi Home&Center, CNR İMOB’a geldi

Orta Doğu, Kuzey Afrika, Körfez ülkeleri başta olmak üzere 20 ülkede faaliyet gösteren Landmark Group’un mobilya alanındaki dünya devi markası olan Home&Center ve Hindistan’ın en büyük zincir mağaza grubu Sun&Kris CNR İMOB’a geldi. Zincir mağazaların yanı sıra Ürdün Mobilya ve Ticaret Sendikası Başkanı Sharaf Hayajneh, Cezayir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Behmene Brahim, Fas Kazablanka Dış İlişkileri Geliştirme Konseyi Başkanı Ali Meayou ve Suudi Arabistan Cidde Ticaret Odası Bölüm Başkanı Talal Abdullah Samarkandi gibi kamu ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticileri de fuara katılarak, ihracata yönelik yeni iş birliklerinin kapılarını aralayacak görüşmeler yapıldı.


 
 
 
 
           
Yaklaşan Etkinlikler
 
 
 
 
 
SİTE HARITASI
KURUMSAL
ÜYELERİMİZ
HABERLER
ETKİNLİKLER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. İDTM, A2 Blok No:10 K:12 Ofis 376 Yeşilköy - Istanbul
T:+90 212 465 03 00
F: +90 212 465 03 01
E: bilgi@mosfed.com
MARKALAR
Üye kuruluşlarımıza bağlı markaları görüntülemek için tıklayınız.
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Haklari Saklidir 2017 © MOSFED Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri